#громадськемісце Активісти просять надати загиблому на війні в Україні кримчанину Геннадію Афанасьєву звання Героя України #севастополь #sevastopol #sebastopol

Активісти просять надати загиблому на війні в Україні кримчанину Геннадію Афанасьєву звання Героя України

Об’єднання родичів політв’язнів Кремля запропонувало посмертно надати звання Героя України кримчанину, громадянському активісту, колишньому політв’язню Геннадію Афанасьєву, який у складі 130 батальйону ТРО 241 бригади ЗСУ загинув під час боїв у Луганській області.

Відповідну петицію опубліковано на офіційному сайті Офісу президента України.

«Генадій – людина, яка боролася: спочатку з російськими окупантами проти анексії Криму, а потім – за визволення українських політв’язнів, а згодом – за всіх нас на лінії фронту. Людина, яка пережила 767 днів російської неволі та загинула в боях за Україну», – йдеться у повідомленні на сторінці Об’єднання родичів політв’язнів Кремля у фейсбуці.

Наприкінці грудня 2022 року стало відомо, що на Луганщині загинув кримчанин, громадянський активіст, колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв (позивний «Тор»). Він воював у складі 130 батальйону ТРО 241 бригади ЗСУ. Афанасьєв пішов у військкомат у перший день повномасштабного російського військового вторгнення в Україну.

11 квітня стало відомо, що Геннадія Афанасьєва нагородили українським орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Ім’я фотографа та юриста із Сімферополя Геннадія Афанасьєва стало широко відомим після того, як він став фігурантом справи «кримських терористів». 2014 року він виступив проти російської анексії Криму, після чого був затриманий у Сімферополі співробітниками ФСБ за звинуваченням у підготовці терактів. Разом із ним тоді затримали й інших фігурантів цієї справи. Міжнародні правозахисні організації назвали цю справу політичною, а її фігурантів – політв’язнями.

Після звільнення з російського ув’язнення, у 2016-2018 роках Геннадій Афанасьєв був автором Крим.Реалії.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО