#громадськемісце «10 років тимчасової окупації Криму не зламали волю його мешканців» – Меджліс кримськотатарського народу в День спротиву окупації #севастополь #sevastopol #sebastopol

«10 років тимчасової окупації Криму не зламали волю його мешканців» – Меджліс кримськотатарського народу в День спротиву окупації

Меджліс кримськотатарського народу опублікував заяву до Дня спротиву російської окупації Криму, в якій його Президія висловила підтримку мешканцям Криму, які «зберігають вірність українській державі».

«З нагоди Дня спротиву російській окупації Криму Меджліс кримськотатарського народу звертається зі словами особливої вдячності до всіх військовослужбовців Сил Оборони України , які своєю мужністю та самовідданістю наближають час визволення Криму, висловлює шану та підтримку кримськотатарському народу та всім жителям тимчасово окупованого Криму, які зберігають вірність Українській державі», – йдеться у заяві, опублікованій у соціальних мережах голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У Меджлісі кримськотатарського народу зазначають, що «громадянське суспільство Криму, яке 26 лютого 2014 року дало гідну відсіч кремлівським агентам, так і не дочекалось рішучих дій правоохоронних та спеціальних структур України, спрямованих на захист державного суверенітету країни», заявивши, що «бездіяльність органів державної влади і управління України, обумовлена внутрішньою боротьбою політичних сил і їх лідерів за розподіл посад і міністерств, надала можливості росії розпочати в ніч з 26 на 27 лютого 2014 року захоплення стратегічних об’єктів Криму».

Там також наголосили, що за 10 років окупації, Росія перетворила Крим на суцільний військовий плацдарм, де відбуваються масові злочини проти жителів Криму, зокрема вбивства, насильницькі зникнення, політично мотивовані переслідування, посягання на інші основні свободи, включаючи свободу висловлення думок, свободу релігії або переконань.

«Проте десять років тимчасової окупації Криму не зломили волю кримськотатарського народу і значної частини жителів Криму різних національностей. Вони залишаються вірними Українській державі і відданими своїй землі, здійснюючи ненасильницький спротив російської окупації», – сказано у заяві.

У Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що «і далі здійснюватиме всі необхідні дії, що сприятимуть якнайшвидшому звільненню Криму від російських загарбників».

26 лютого відзначається День спротиву Криму російській окупації, ініційований громадськістю. Цього дня в Україні та в усьому світі проводяться акції, дискусії, форуми, мітинги, хода на підтримку кримчан і територіальної цілісності країни.

26 лютого 2014 року перед будинком Верховної Ради АРК відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО