#громадськемісце Засудженого до 13 років колонії українського правозахисника Максима Буткевича знайшли у луганській колонії #севастополь #sevastopol #sebastopol

Засудженого до 13 років колонії українського правозахисника Максима Буткевича знайшли у луганській колонії

Український правозахисник та військовий Максим Буткевич зараз перебуває в колонії в окупованому Красному Лучі Луганської області – про це повідомило видання «Ґрати» з посиланням на адвоката Леоніда Соловйова.

За його словами, він отримав відповідь про це від російської Федеральної служби виконання покарань на запит про місце перебування Буткевича.

У листопаді стало відомо, що родичі та адвокати Максима Буткевича з серпня не можуть отримати інформацію про його стан і місце перебування у російському полоні. Листи і посилки йому надсилали до слідчого ізолятора в окупованому Луганську, але вони поверталися назад.

У березні цього року підконтрольний Росії суд на території окупованої Луганської області засудив Буткевича, а також ще двох громадян України: Віктора Похозея і Владислава Шеля. Буткевич отримав 13 років колонії, Похозей – 8,5 років, Шель – 18,5 років колонії.

Як заявив Слідчий комітет Росії, усі троє українських громадян визнані винними «у жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів». Буткевичу також інкримінували «замах на вбивство двох осіб і умисне пошкодження чужого майна», а Шелю – «замах на вбивство за мотивами ідеологічної та національної ненависті».

Міністерство закордонних справ України тоді засудило і назвало «незаконним і нікчемним» це рішення.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО