#громадськемісце У Зеленського назвали кількість мобілізованих Росією жителів Криму #севастополь #sevastopol #sebastopol

У Зеленського назвали кількість мобілізованих Росією жителів Криму

З 2022 року в Криму було мобілізовано до армії РФ десятки тисяч людей, заявила постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева в інтерв’ю порталу «Дрон. Медиа».

За словами чиновниці, статистика щодо мобілізації чоловіків на півострові є «закритою інформацією».

«Ми намагаємося стежити через додаткові джерела. Наприклад, це виділення земельних ділянок тим, хто пішов на контрактну службу. Або за кількістю похоронів. Важко сказати однозначно, але це десятки тисяч людей, мобілізованих за весь період повномасштабного вторгнення, але не про всіх відомо», – розповіла Ташева.

Вона також зазначила, що з 2014 року в Криму на строкову службу було призвано близько 40 тисяч осіб.

«Це однозначно порушення міжнародного гуманітарного права, це злочин. Оскільки держава-окупант не має права призивати до своїх збройних сил громадян, які мешкають на цій території, – це порушення Женевської конвенції», – підсумувала Ташева.

Напередодні Крим.Реалії презентували проєкт «Тиха депортація» – фільм про те, як кримських татар витісняють із Криму. Герої стрічки розповіли свої життєві історії, як вони залишили анексований Росією півострів, що вони пережили, чому вони не мали вибору залишитися, де і як живуть зараз і чи зможуть повернутися до Криму.

Їх заарештовували, катували, переслідували, їм загрожувала смерть. Вони могли опинитися в російській армії. Історія 1944 року повторюється: тоді радянська влада силоміць вивозила кримських татар у товарних вагонах, а зараз Росія змушує представників корінного народу Криму залишити рідний дім.

Прем’єра фільму відбулася 10 грудня у регіональній мережі телеканалу «Суспільне». 13 грудня велика прем’єра пройде на YouTube Радіо Свобода. Цього ж дня «Тиху депортацію» покажуть в ефірі українського національного телемарафону.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО