#громадськемісце У Севастополі змогли відновити 60% бонових загороджень після шторму, інформації щодо захисту Керченського мосту наразі немає – ВМСУ #севастополь #sevastopol #sebastopol

У Севастополі змогли відновити 60% бонових загороджень після шторму, інформації щодо захисту Керченського мосту наразі немає – ВМСУ

У Севастополі змогли відновити лише 60% бонових загороджень після шторму 26-27 листопада, інформації про відновлення захисних споруд біля Керченського (Кримського) мосту наразі немає, повідомив 7 грудня речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі українського телемарафону.

«Станом на даний момент інформації щодо відновлення бонових загороджень навколо так званого «Кримського мосту» немає. Є інформація, що 60% приблизно бонових загорож навколо Севастополя відновлено і ці роботи тривають. Тобто, як ви бачите, у пріоритеті у них військово-морська база, де насправді основних кораблів зараз навіть і немає. Вони перебувають у Новоросійську. Втім, вони там роботи розпочали в першу чергу, і вони зараз тривають», – розповів Плетенчук.

29 листопада аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк припустив, що шторм міг зруйнувати захисні загородження на вході в Севастополь, опублікувавши відповідні супутникові знімки.

1 грудня OSINT-аналітик MT Anderson у соціальній мережі X (раніше відомій як Twitter) опублікував супутникові знімки оборонної лінії Керченського мосту після шторму. Згідно з цими зображеннями від 28 листопада, біля Керченського мосту 3 баржі затоплено, 2 – повністю змито водою. Ще одна баржа залишається на плаву, але вона ні до чого не прикріплена.

До цього OSINT-дослідник Brian із посиланням на супутникові знімки заявив, що бонові загородження біля Керченського мосту могло змити або ж російська влада навмисно прибрала їх через шторм.

Раніше у Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що росіяни затоплюють пороми, щоб захистити Керченський міст. У відомстві стверджували, що армія РФ планує затопити щонайменше шість плавзасобів для створення захисної смуги перед мостом. Між затопленими поромами, як стверджується, російські військові мають намір встановити бонові загородження.

У Криму 26 листопада розпочався сильний шторм. Внаслідок стихії у різних регіонах було повалено сотні дерев, десятки будинків отримали пошкодження. 28 листопада російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив про запровадження режиму «надзвичайна ситуація» на території 10 муніципальних утворень.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО