#громадськемісце СБУ повідомила про підозру заступниці Аксьонова, яка вербує школярів у Криму до «Юнармії» #севастополь #sevastopol #sebastopol

СБУ повідомила про підозру заступниці Аксьонова, яка вербує школярів у Криму до «Юнармії»

Служба безпеки України повідомила про підозру заступниці підконтрольного Росії глави Криму Сергія Аксьонова (за документами – Аксенов) Олені Романовській – про це відомство заявило 7 грудня.

«Перебуваючи на «посаді», вона виконує вказівку Кремля щодо примусового залучення кримських школярів до російської мілітарної організації «Юнармія». У лавах цього формування підростаючому поколінню нав’язують ідеологію рашизму та намагаються «прищепити» ненависть до України», – заявляє СБУ.

Служба вказує на те, що російські інструктори навчають дітей тактиці ведення бою, проводять вогневу та диверсійно-розвідувальну підготовку і загалом «готують учнів до війни проти нашої держави».

За даними СБУ, до кінця 2024 року Росія хоче включити до «Юнармії» кожну 10-ту дитину і підлітка з Криму. Для цього Романовська дає прямі вказівки директорам місцевих шкіл на примусове залучення учнів до мілітарного формування.

«У разі відмови з боку батьків – очільники навчальних закладів і викладачі погрожують «зверненням» до каральних органів Росії на території півострова», – йдеться в повідомленні.

Відомство наводить дані, за якими Романовська працювала в апараті Верховної Ради Криму до березня 2014 року, але потім підтримала російську окупацію. Крім того, вона «публічно підтримує збройну агресію РФ проти України».

Їй повідомили про підозру в державній зраді. Жінці загрожує до 15 років тюрми.

Раніше представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО