#громадськемісце Розвідка Британії: Росія перейшла до «масштабніших атак» проти української енергетики #севастополь #sevastopol #sebastopol

Розвідка Британії: Росія перейшла до «масштабніших атак» проти української енергетики

Росія, ймовірно, перейшла до «більш масштабної кампанії», спрямованої проти енергетики України, йдеться в повідомленні розвідки Британії.

Британські розвідники нагадали, що 8 грудня сили РФ вперше з вересня 2023 року «завдали хвилю потужних ударів по Києву та центральній Україні з використанням важких бомбардувальників».

Як зазначає Міноборони Британії, ці літаки, ймовірно, Ту-95, запустили не менше від 16 крилатих ракет повітряного базування зі своєї типової операційної зони над Каспійським морем. Це були ракети Х-101 (у країнах НАТО мають назву AS-23a KODIAK).

«Ймовірно, це було початком більш скоординованої кампанії Росії, спрямованої на руйнування енергетичної інфраструктури України», – йдеться у зведенні.

Але, як додає розвідка, «більшість цих ракет успішно перехопила українська протиповітряна оборона». І попри те, що «внаслідок російської атаки є жертва, пошкодження є мінімальними», підсумували в Міноборони Британії.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ – атакують українські регіони. Москва, попри докази і свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО