#громадськемісце Пошкоджений ракетоносій «Аскольд» поставили на причал, щоб почати відновлювати – речник ВМС України #севастополь #sevastopol #sebastopol

Пошкоджений ракетоносій «Аскольд» поставили на причал, щоб почати відновлювати – речник ВМС України

Пошкоджений внаслідок українського удару в листопаді новозбудований російський корабель «Аскольд» готуються відновлювати в окупованому Криму. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.

«Ракетоносій РФ «Аскольд», котрий було уражено, вони підняли з води, поставили на причал. І, скоріш за все, зараз будуть намагатися його відновлювати. Принаймні, зараз мають дефектувати», – сказав він.

Окрім того, Плетенчук нагадав, що малих ракетних кораблів, серед яких і «Аскольд», у морі планувалося п’ять одиниць. Один із таких кораблів нещодавно поповнив склад Чорноморського флоту Росії.

«Нещодавно вони з Зеленодольська (це Казань, не варто плутати з нашим Зеленодольском) Волгою спустили ще один. Називається він «Туча». Це точно такий же проєкт і зараз він вже в Чорному морі. Ми неодноразово обговорювали цю тему – чи можливо Чорноморський флот поповнити, зважаючи, що Босфор закрито. Внутрішніми водами з заводу, враховуючи його габарити, вони його змогли протягнути. Він так само біля Новоросійську на ходових випробуваннях», – додав Плетенчук.

4 листопада повідомлялося, що в районі Керчі було чути звуки ракет і вибухи. Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив, що у районі суднобудівного заводу спрацювала ППО. За його словами, частина уламків збитих ракет впала на територію одного із сухих доків.

Пізніше українська армія підтвердила ракетний удар по суднобудівному заводу «Залив» у Керчі. Як стверджує Стратком ЗСУ, удар був успішним.

Йдеться про одне з найбільших суднобудівних підприємств у Східній Європі. Завод відомий як будівельник військових фрегатів. З 2020 року розпочав будівництво авіанесучих кораблів для ВМФ Росії.

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук і Міноборони РФ заявили, що під час ракетного удару по суднобудівному заводу «Залив» у Керчі було пошкоджено російський корабель – носій крилатих ракет «Калібр».

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО