#громадськемісце Фонд «Emel Kırım Vakfı» та журнал «Emel» закликали писати політв’язням із Криму #севастополь #sevastopol #sebastopol

Фонд «emel Kırım Vakfı» та журнал «emel» закликали писати політв'язням із Криму

Фонд «Emel Kırım Vakfı» та журнал «Emel» із кримськотатарської діаспори в Туреччині ініціювали кампанію написання листів політв’язням Криму, які перебувають у російських в’язницях.

«З нагоди Дня прав людини ми хочемо відправити листи кримським політв’язням, які перебувають у російському полоні, щоб показати, що про них не забувають, і дати їм відчути, що вони не самотні», – йдеться у зверненні.

Раніше міжнародна організація PEN International закликала писати повідомлення підтримки засудженій Росією громадянській журналістці та активістці з Криму Ірині Данилович та вимагати її звільнення.

За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, у Криму з 2017 року зафіксовано 9006 порушень основних прав людини. При цьому більшість із них стосується кримських татар.

Напередодні Крим.Реалії презентували проєкт «Тиха депортація» – фільм про те, як кримських татар витісняють із Криму. Герої стрічки розповіли свої життєві історії, як вони залишили анексований Росією півострів, що вони пережили, чому вони не мали вибору залишитися, де і як живуть зараз і чи зможуть повернутися до Криму.

Їх заарештовували, катували, переслідували, їм загрожувала смерть. Вони могли опинитися в російській армії. Історія 1944 року повторюється: тоді радянська влада силоміць вивозила кримських татар у товарних вагонах, а зараз Росія змушує представників корінного народу Криму залишити рідний дім.

Прем’єра фільму відбулася 10 грудня у регіональній мережі телеканалу «Суспільне». 13 грудня велика прем’єра пройде на YouTube Радіо Свобода. Цього ж дня «Тиху депортацію» покажуть в ефірі українського національного телемарафону.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО