#громадськемісце Білий дім: коштів для допомоги Україні вистачає на кілька тижнів #севастополь #sevastopol #sebastopol

Білий дім: коштів для допомоги Україні вистачає на кілька тижнів

Білий дім продовжує переговори з Конгресом для погодження додаткової військової допомоги Україні – про це заявила на брифінгу 7 грудня. прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр.

Вона навела слова директорки Офісу бюджетного управління Шаланда Янг, за якими «вражає, що ситуація дійшла до цього».

«Республіканці в Конгресі готові зробити Путіну подарунок – найбільший подарунок, на який він міг сподіватися. Ось що ми бачимо. Вони бавляться з нашою національною безпекою, і історія судитиме їх суворо… Ми мали ці дискусії з ними на регулярній основі, але шлях до руху вперед дуже чіткий: вони мають довести це до кінця», – заявила Жан-П’єр.

Прессекретарка також згадала про звернення президента Джо Байдена, який закликав Конгрес до поступу в розблокуванні допомоги Україні.

«Давайте не забувати, ми говоримо про додаткові потреби. Це надзвичайна ситуація, ось чому ми просимо про додаткове фінансування для національної безпеки. Ми маємо продовжувати працювати над тим, аби в сміливого народу України було все, що їм потрібно, для боротьби за їхню демократію», – сказала вона.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що представники Києва відвідали Вашингтон 6 грудня, аби обговорити подальшу оборонну співпрацю України та США.

«Очевидно, вчорашні (6 грудня – ред.) події були в контексті цієї зустрічі. Я не говоритиму за українців, я можу говорити лише за нас. Як зазначила Карін, ми, очевидно, глибоко стривожені. У нас є ще кілька тижнів. А потім у нас закінчаться можливості для допомоги Україні за рахунок тієї військової підтримки, яку ми змогли забезпечити раніше. І це має бути неприйнятно для всіх», – вважає Кірбі.

Він висловив переконання, що в Конгресі все ще є стійка двопартійна підтримка України:

«Просто є маленька група республіканців, які тримають цю допомогу в заручниках заради досить екстремальної політики захисту кордону, яку президент не готовий розглядати. Разом із тим, він сказав, що готовий до добросовісних переговорів. Він вірить, що потрібні зміни міграційній політиці, а також у використанні ресурсів, і хоче вести цю розмову».

Водночас представник Ради національної безпеки додав, що наразі Білий дім не може давати Україні обіцянок щодо продовження допомоги, «враховуючи ситуацію на Капітолійському пагорбі».

6 грудня законопроєкт про надання Україні та Ізраїлю нової фінансової допомоги для безпекових потреб був заблокований у Сенаті США через наполягання республіканців на їхніх вимогах про посилення заходів із контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.

Байден поклав на Республіканську партію відповідальність за провал у Сенаті голосування за розгляд допомоги Україні.

У перебігу голосування, яке мало б прокласти шлях до початку обговорення законопроєкту, голоси розділилися таким чином – 45 «за» і 48 – «проти», що означає, що виділення пакету у 110,5 мільярдів доларів не змогло отримати 60 необхідних голосів для початку розгляду документа. Саме з цього пакету допомоги понад 60 мільярдів доларів мали б бути виділені для України.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту:https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

ДЖЕРЕЛО